Ako funguje budovanie dôvery v práci? Rozdiely medzi empatiou, sympatiou a súcitom Skočili by ste s padákom spolu s inštruktorom, ktorý stále chodí okolo horúcej kaše, oblečie si výstroj naopak a vôbec sa o vás…
28. otvorene: Spoluvytváranie bezpečného prostredia v práci
Kedy sa v práci cítime naozaj bezpečne? Psychologické bezpečie v tíme a jeho dôležitosť V najnovšej epizóde Domča a Čajsi preskúmavajú, kedy sa naozaj cítime bezpečne v práci a čo znamená psychologické bezpečie. Zameriavajú sa…
27. otvorene: Emócie v práci
Majú emócie miesto v pracovnom prostredí? Prečo je dôležité hovoriť o emóciách v práci V tejto epizóde sa Domča a Čajsi opäť vracajú k téme emócií na pracovisku. Prečo je dôležité, aby sme o emóciách…
26. otvorene: O emóciách
Emócie a ich spracovanie: Ako ich zachytiť skôr, než nás ovládnu? Čo ak by sme dokázali emócie zachytiť ešte skôr, než nás úplne ovládnu? Aké sú tie základné emócie, ktoré formujú naše reakcie a správanie?…
25. otvorene: Budovanie komunít vo firme
Čo znamená komunita v práci a ako ju budovať? Komunita sa dnes skloňuje čoraz častejšie, no čo naozaj znamená v pracovnom prostredí? V tejto epizóde sa Domča a Juraj z Otvorenej Hry ponorili do témy,…
24. otvorene: O systemickom prístupe v organizáciách
Prijmi svet taký, aký je: Prečo zmena nezačína silou, ale prijatím Čo ak by zmena začala tým, že svet jednoducho prijmeme? V tejto epizóde sa Domča spolu s Jurim ponoria do systemicko-fenomenologického prístupu, ktorý nám…
23. otvorene: Zbavujú sa kolegovia zodpovednosti? Čo s tým?
Kedy a koľko zodpovednosti mám ako vedúci/vedúca na seba preberať? Ako vedúci alebo majiteľ firmy sa často pýtame: Mám si všetko spraviť sám/sama, alebo to radšej delegovať? A čo, ak sa moji kolegovia zodpovednosti radšej…
22. otvorene: Prechodové rituály nielen vo firemnom kontexte
Prechodové rituály: Kedy sú nevyhnutné a ako nám pomáhajú? (3. časť trilógie) V poslednej epizóde našej trilógie o rituáloch sa Monika a Domča ponárajú do témy prechodových rituálov – čo to vlastne sú, prečo sú…
21. otvorene: Rituály vo firemnom prostredí
Rituály v práci: Ako kultivovať pozitívne návyky v tíme (2. časť trilógie) V druhej časti našej trilógie o rituáloch sa zameriavame na ich význam vo firemnom prostredí. Každý deň podvedome vykonávame rituály, ktoré majú vplyv…
20. otvorene: Dôležitosť rituálov
Rituály – prvá časť trilógie o tom, čo má zmysel Dnes otvárame tému, ktorá je stará ako ľudstvo samo. Tému, ktorá sa nám možno zdá dávno zabudnutá, a predsa v tichu každodennosti stále žije. Rituály….
19. otvorene: Večerná škola – Dlhodobé vzdelávanie lídrov
Prečo má dlhodobé vzdelávanie vo firme väčší zmysel ako jednorazové školenia? V najnovšej epizóde nášho podcastu sa ponárame do sveta dlhodobého vzdelávania vo firmách, kde vidíme najväčší potenciál pre trvalé zmeny v tímoch aj firemnej…
18. otvorene: Spätná väzba bez hodnotenia
Minulej epizóde sme sa rozprávali o pochvale a spätnej väzbe. Dnes v tejto téme pokračujeme – ale trochu z iného uhla. Vo firmách je bežné, že sa spätná väzba zbiera cez anonymné dotazníky. Ale…
Ako nás ovplyvňujú kotvy?
S efektom ukotvenia sa stretávame takmer každodenne.
Viete, ako funguje a ako sa proti nemu efektívne brániť?
Korporátny psychopat – ako spoznať psychopatického manažéra?
Aký typ človeka sa Vám vybaví, keď počujete označenie psychopat? Známy masový vrah? Utiahnutý sused žijúci sám, ktorý Vám nikdy neodzdraví, uhýba očami a kráča trochu neistým krokom? Asi Vás prekvapí, ale psychopat je oveľa častejšie…
Ako vytvoriť v škole bezpečnú atmosféru alebo model SCARF pre pedagógov
Predstavte si, ako by sa vám učilo, ak by za oknami školy zúrila vojna. Bolo by počuť výbuchy, streľbu a výkriky, nad hlavou by vám lietali lietadlá… Samozrejme, boli by aj dlhšie časové úseky relatívneho…
17. otvorene: Tiež používate anonymné dotazníky?
Po dlhšej pauze sme späť s novou epizódou nášho podcastu otvorene: 🙂 Tento krát nadviažeme na tému pochvaly a spätnej väzby, ktorú sme rozoberali v minulej časti. Vo firmách si lídri často pýtajú spätnú…