Rozpoznáte asertívnu a manipulatívnu komunikáciu?

Zabavte sa a zatrénujte si. Zistite, či dokážete rozlišovať asertívnu komunikáciu od manipulatívnej a či poznáte základné spôsoby ovplyvňovania.
[WpProQuiz 68]

15 Comments

 1. Jana Brlošová 5. januára 2017 at 17:32

  niektore su si dost podobne a tazko sa rozlisovali, mne osobne taketo treningy len pomozu

  Reply
 2. Soňa Dávideková 16. januára 2017 at 1:29

  Mne by asi dost pomohlo keby som vedela co vsetko si mam precitat dovtedy kym sa pustim do toho konkretneho testu…
  alebo je to myslene ze najskor precitaj vsetko a potom to testuj? 🙂
  Lenze v takom pripade by ste asi ludi unudili…

  Reply
  1. Michal Šoltés 18. januára 2017 at 11:57

   Odporúčam najmä články o asertivite, v nich sa píše najviac o rozdieloch medzi asertívnou a manipulatívnou komunikáciou. Je však pravda, že získať vnútornú citlivosť pre reálne situácie je zväčša beh na dlhšiu trať. Inou možnosťou ako čítať články je práve tréning v kvízoch – a vôbec nie je na škodu, keď sa vám spočiatku nedarí, pretože tak či onak budujete svoju citlivosť. Rozumiem však, že opakované nevyriešenie kvízu na 100 percent môže byť frustrujúce.

   Reply
 3. robert banovec 27. januára 2017 at 16:34

  dopadol som ako začiatočnik

  Reply
 4. Lucia Branicka 28. januára 2017 at 21:05

  Ešte sa musím veeeľa učiť… :-/ Asi musím naštudovať najprv všetky články. 🙂

  Reply
 5. Anezka Raffajova 8. februára 2017 at 10:01

  3 zo 6… super.. takze som tu spravne. Mam sa co ucit.

  Reply
 6. Andrea Melcerová 9. februára 2017 at 14:20

  Navrat k tomuto kvizu bude velka vyzva 🙂

  Reply
 7. Janka Godova 23. mája 2017 at 10:29

  Jednoznacne odpovede som zvladla, som spokojna. Ale trosku som sa nechala nachytat v odpovediach s viacerymi moznostami ;)4/6

  Reply
  1. Michal Šoltés 23. mája 2017 at 10:39

   Súhlasím, že tie posledné otázky sú trochu zložitejšie. Spravil som si teraz kvíz po dlhšej dobe a celkom som potrápil mozgové závity 🙂

   Reply
 8. Jarmila Semanová 21. júla 2017 at 14:30

  Rada sa hrám. Na prvý krát 5 dobrých zo šesť, celkom fajn pre mňa.

  Reply
 9. Jarmila Semanová 25. júla 2017 at 9:55

  Po štyroch dňoch – a zase jeden omyl. V reakcii managera a v snahe o jeho podporu mi už trochu zaváňa lichotením slovné spojenie : veľký potenciál – či sa mýlim?

  Reply
 10. Daniel Vysoky 31. júla 2017 at 16:23

  Dobry den, asi niecomu nerozumiem. V druhej otazke sa pytate: „V ktorých príkladoch sa jedná o ovplyvňovanie?“ Za ovplyvnovanie som oznacil prvu moznost – Našu iniciatívu podporujú aj rôzne známe osobnosti, vedci, umelci a herci, co by podla Cialdiniho mohlo zodpovedat Potvrdeniu falosnymi autoritami, lebo to ze iniciativu podporuju vedci a umelci je mile, ale este nic nemusi znamenat. Tak isto druhu – za skoru registraciu dostanete balicek – reciprocita, Viac ako 70 percent návštevníkov našej stránky na nej ostalo dlhšie ako 10 minút. Znamená to zrejme, že máme pútavý obsah – socialne schvalenie a „Máme posledných pár miest na náš top kurz, ktorý sa koná len raz za rok“ – vzacnost. Vraj to mam chybne☺ Dakujem za odpoved.

  Reply
  1. Michal Šoltés 1. augusta 2017 at 18:53

   Dobrý deň, Vaše odpovede, ktoré ste označili, boli všetky správne. Tých možností tam bolo správnych 6, tá posledná je princíp záväzku a dôslednosti – „Sme radi, že ste podporili náš projekt a budeme Vám vďační aj za budúcu pomoc.“
   Táto formulácia je však do veľkej miery asertívna – preto ani v otázke nehovoríme o manipulácii, ale o ovplyvňovaní, ktoré prebieha aj keď komunikujeme asertívne.
   Podľa mňa je dobré uvedomovať si aj takéto formy ovplyvňovania, pretože si vďaka tomu môžeme lepšie vybrať, či sa nimi necháme ovplyvniť a do akej miery.
   Ináč, po ukončení kvízu sa zobrazí tlačidlo „zobraziť moje odpovede“ (nie je až tak dobre viditeľné, pracujeme na tom 🙂 ) – a tam si môžete pozrieť, ktoré možnosti máte označené správne a ktoré nie.

   Reply
 11. Matej Medvecký 8. augusta 2017 at 14:19

  Na druhykrat, asi s mesacnym odstupom, sa mi podaril. Najma vdaka tomu, ze som si pamatal spravne odpovede. Inac by som to zas este nedal 🙂

  Reply

Leave A Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *