Hľadanie vecí na písmeno

Túto hru som domov “priniesla” z letného tábora. Trochu sme si ju upravili na domáce prostredie a hrávali sme ju do zblbnutia. Deti proti rodičom. Jedna sestra s mamou proti druhej sestre s otcom a potom zase naopak. Prešli sme celú abecedu minimálne trikrát… A okrem zábavy zo súťaže a prekvapivých momentov sa nám pri nej občas podarilo aj trochu upratať!


Trvanie: 10 min/písmeno

Ideálny počet hráčov: 2-8 (v 2och až 4och tímoch)

Vhodné pre vek:  5 – 12 rokov + rodičia


Príprava

  • Rozdeľte sa na tímy po dvoch, max troch hráčoch; ak chcete, môžete hrať aj všetci spolu kooperatívne.
  • Špecifikujte herné územie: ak máte vo svojom obydlí miesta, na ktorých hrozí zranenie, či poškodenie vecí, môžete ich pred hrou vyhlásiť za zakázané zóny.
  • Stanovte si časový limit, povedzme 3 alebo 5 minút (aj v závislosti od veľkosti vášho bytu/domu) a nastavte si budík na daný čas.

Ako hrať

  • Vyberte si jedno písmeno abecedy, ideálne viac frekventované,  na začiatok sú výborné napríklad: P, K, L, M, N, T, D, B… 
  • Úlohou každej skupiny je doniesť na určené miesto za daný čas čo najviac vecí začínajúcich na vybrané písmeno (napr. na písmeno F fľašu, fixku, fén…) – z každej veci stačí jeden kus na skupinu.
  • Veci si môže každý tím schovávať (my sme zvykli pod deku), aby druhý tím „neokukával“.
  • Keď skončí čas, každá skupina odprezentuje svoje veci, pričom tie, ktoré majú obe/všetky skupiny sa vyradia a zvyšné sa započítavajú do výsledného skóre.
  • Upracte veci (čo najrýchlejšie) na svoje miesta a môžete hrať ďalšie kolo s novým písmenom.

Otázky na zamyslenie

Ktorá donesená vec vás najviac prekvapila či pobavila?
Viete kam patria veci, ktoré priniesli vaši súperi?
Na aké písmená máte doma najviac vecí?

Ak sa vám hra páčila a chcete sa s nami podeliť o svoje zážitky alebo máte k prevedeniu hry otázky, či návrhy, napíšte nám komentár. Radi vám odpovieme.

Leave A Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *